Stowarzyszenie

 

 

Stowarzyszenie „Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku” to organizacja, która powstała, by wspierać rozwój każdego człowieka, zwłaszcza tego, znajdującego się w trudnej sytuacji, wykluczonego społecznie, niepełnosprawnego oraz zagubionego we współczesnym świecie.

 

Działamy na rzecz indywidualnych osób, ale również całych rodzin – pomagamy odnaleźć w życiu wartości i cele, które nadadzą mu sens. Organizujemy wydarzenia teatralne, warsztaty i festiwale artystyczne, wspieramy rozwój kultury i sztuki, prowadzimy kluby dyskusyjne, bibliotekę oraz czytelnię. Pokazujemy, że warto rozwijać swoje pasje i talenty, a udział w wydarzeniach kulturalnych mocno ten rozwój wspiera.

 

Tworzymy miejsce, które sprzyja budowaniu wartości i własnego „ja”, w którym zagubiony człowiek ma szansę odnaleźć swoją drogę w życiu i poczuć się spełniony. Obcowanie z kulturą i sztuką to ważna część w życiu człowieka – wpływa na jego empatię, rozwój emocjonalny, kształtuje charakter. Celem Katolickiego Amatorskiego Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku jest podejmowanie wszelkich działań, mających na celu aktywizację kulturalną społeczności oraz krzewienie zamiłowania do sztuki w każdym człowieku.

 

Swoje cele realizujemy przy współpracy z Parafią Rzymsko – Katolicką pod wezwaniem Chrystusa Króla w Gdyni. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Stowarzyszenia

WŁADZE STOWARZYSZENIA

Zarząd
Prezes – Szydłak Jarosław
Wiceprezes – Hermann Marek
Skarbnik – Jędrzejewski Krzysztof
Członek zarządu – Biegajło Zbigniew
Członek zarządu – Sampławski Andrzej

Komisja rewizyjna
Przewodniczący – Bierecki Jarosław
Mikuć Wojciech
Gielniak Igor
Ks. Pipka Zenon