Kurtyny 2020 rozdane!

W sobotę 28 listopada o godzinie 20:45 rozpoczęła się gala V Kurtyny.
Znamy Laureatów Kurtyn Pięciolecia!

Relację z Gali znajdą Państwo pod linkiem https://youtu.be/2vCcA-k1hdQ

Gośćmi Gali V Kurtyny byli Wolontariusze i Uczniowie z African Music School z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Koncert Gości poprzedziły wystąpienia Pana Wojciecha Szczurka – Prezydenta Gdyni, Pani Katarzyny Gruszeckiej-Spychały – Wiceprezydent Gdyni, Pana Jarosława Biereckiego – Przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia K.A.C.K. – podsumowujące tegoroczną edycję Przeglądu oraz podziękowania Jarosława Szydłaka Prezesa Stowarzyszenia K.A.C.K.

Gala zakończyła się ogłoszeniem zwycięzców V Kurtyny.

Jury V Kurtyny pod przewodnictwem Anny Halasz przyznało cztery Kurtyny Specjalne, każdą o wartości 1.000 PLN, które trafiły:

  • do Teatru 40 Serc z Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Rumi za spektakl „Brzydkie kaczątko. Historia prawdziwa”;
  • do Teatru Krzesiwo z Warszawy za spektakl „Eksperyment”;
  • w ręce Teatru Ephata z Gdańska za spektakl „Apokalipsa. U wrót doliny”
  • dla Teatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni za spektakl „Moje miasto”.

Brązowa Kurtyna Pięciolecia z przypisaną nagrodą 1.500 PLN trafiła do Teatralnej Szóstki z Rumi za spektakl „Wpadła bomba do piwnicy”.

Po Srebrną Kurtynę Pięciolecia o wartości 2.500 PLN sięgnęły Wychowanki Sióstr Pasterek z Pniewitego z Teatru Czarne Owieczki za spektakl „Wolność”.

Złota Kurtyna Pięciolecia z nagrodą w wysokości 5.000 PLN ufundowana i wręczona przez Pana Wojciecha Szczurka – Prezydenta Gdyni trafiła w ręce Grupy Teatralnej Dzikie Koty z Kłodzka za spektakl „Wesele”!

Publiczność zdecydowała, że jubileuszowa Kurtyna Publiczności z nagrodą 1.000 PLN trafi w ręce Gwiazd z 13 z Gdyni za spektakl „Pociąg nienawiści”.