BO TEATR TO MIEJSCE,

KTÓRE UCZY, POBUDZA DO REFLEKSJI,

STAWIA PYTANIA…

 

 Teatr to nieopisywalna przestrzeń, która rozgrywa się na naszych oczach. To ludzkie emocje, problemy i marzenia. To stawianie trudnych pytań, szukanie odpowiedzi i odkrywanie prawdy.

 

Teatr to sztuka, która uwrażliwia, przekazuje ważne dla człowieka wartości, mówi o miłości i bolesnych doświadczeniach w sposób subtelny i delikatny – bez nadęcia, prowokacji i taniej sensacji…

 

Teatr to miejsce, które uczy, czym jest przyjaźń, lojalność, strata i tolerancja. Pokazuje, co jest dobre, a co złe. Porusza tematy sfery duchowej. Pobudza do refleksji. Mówi o człowieku tu i teraz – z jego radościami, ale także problemami i wątpliwościami.

 

Taki właśnie jest NASZ TEATR i z tej idei zrodził się Przegląd Teatrów Amatorskich KURTYNA. To festiwal, na którym amatorskie grupy teatralne poruszają nasze serca i sumienia, pokazując w swoich sztukach to, co dobre i piękne, ale też trudne i bolesne. Kierując się przesłaniem ewangelicznym sięgają w swoich teatralnych widowiskach po coś więcej – mówią o wartościach uniwersalnych i ponadczasowych, które zabierają widza w podróż w głąb siebie i otaczającego go świata.

 

KURTYNA to festiwal teatralny dla tych, którzy pragną otworzyć się na świat i jego wartości – dla dzieci, dorosłych, dla ludzi starszych i niepełnosprawnych. Każdy znajdzie tu swoje miejsce.

 

PROSIMY O POMOC

W ZAKUPIE WIĘKSZEJ SCENY