Kurtyna 2018 wystartowała z Niepodległą

Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna 2018 wystartował z silnym akcentem widocznym już na pierwszy rzut oka. Nad sceną powiewa w tym roku biało-czerwona flaga a nasze wydarzenie wpisuje się w obchody 100lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. I logiem „Niepodległa” zostaliśmy odznaczeni.

O godz. 18.00 odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji widzów, uczestników i organizatorów. Następnie koncert Uwielbienia poprowadziła Diakonia Muzyczna z parafii pw. św. Karola Boromeusza w Gdyni. A gdy na scenie stanęli Magda i Wojtek Mikuć – wspaniali konferansjerzy, Kurtyna rozpoczęła się na dobre, od przywitania wszystkich naszych gości, przyjaciół i dobrodziei.

fot. Janusz Kacprzycki > więcej zdjęć

Nowa tradycja

Artyści Kurtyny, goście i opiekunowie grup będą od tego roku proszeni o pamiątkowy autograf. Jako pierwszą przystroimy suknię naszej muzy.

fot. Julia Jasnoch > więcej zdjęć

Przemijanie

Pierwszym występem wieczoru był koncert utworów Jerzego Stachurskiego i Cezarego Paciorka w wykonaniu:

Katarzyna Bierecka – sopran, Łukasz Reks – baryton, Cezary Paciorek – akompaniament

partie solowe z widowiska „Pusta noc – gdy odchodzisz duszo”

fot. Piotr Kwiatkowski > więcej zdjęć

Niepodległa, niepokorna

Przegląd rozpoczął spektakl Teatru BAMBO ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi prowadzony przez Panią Annę Bronowicką. Poruszająca historia naszego narodu i kraju w wykonaniu młodych aktorów wycisnęła nie jedną łzę.

Zdjęcia Julii Jasnoch
Janusza Kacprzyckiego

Piotra Kwiatkowskiego