Marek Hermann patronem KURTYNY

Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Biskupa Zbigniewa Zielińskiego oraz podpisanie uchwały o nadaniu KURTYNIE im. Marka Hermanna rozpoczęły IV edycję Przeglądu Teatrów Amatorskich.

Tradycyjnie Przegląd Teatrów Amatorskich KURTYNA rozpoczyna się w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku gdzie proboszczem jest ks. Zenon Pipka. Tegorocznym gościem był JE Biskup Zbigniew Zieliński, który nazwał uroczystości odpustowe imieninami parafii, w tym przypadku świętowanymi w gronie poszerzonym o Stowarzyszenie Katolickie Amatorskie Centrum Kultury i przyjaciół min. z Ruchu Światło-Życie, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Diakonii Uwielbienia Reda, która zajęła się obstawą muzyczną. Liturgia prowadziła nas przez wezwanie do JEDNOŚCI, która powinna charakteryzować chrześcijan, co kilkukrotnie zostało podkreślone w homilii.

KURTYNA otrzymała imię Marka Hermanna, niedawno zmarłego inicjatora, motywatora i pomysłodawcy Przeglądu Teatrów Amatorskich w Małym Kacku, wiceprezesa Stowarzyszenia KACK.

Uchwała w tej sprawie została podjęta jednomyślnie, honorowymi sygnatariuszami zostali:

JE Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński

Wiceprezydent Gdyni Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała

Jarosław Bierecki

Adam Meller, Prezes Zarządu Portu Gdynia

ks. Piotr Brzozowski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej

ks. Zenon Pipka, Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku

Zdjęcia Janusza Kacprzyckiego

https://photos.app.goo.gl/8D9wM4x7V5NXskCB7

 

Zdjęcia Piotra Kwiatkowskiego

https://photos.app.goo.gl/LxvqZvm5srwoHL2R9

 

Relacja Gdyni

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/kurtyna-w-gore-rozpoczynamy-przeglad,544397