Wsparcie dla rodzin z naszej wspólnoty

Nasza wspólnota, czyli Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej, z którym związanych jest większość organizatorów KURTYNY w ostatnim czasie prosi o wsparcie dwóch rodzin.

Podczas Gali Finałowej KURTYNY oraz koncertu Arki Noego (rozpoczynamy o godz. 15:00) będziemy prowadzić dla nich zbiórkę do puszek.

Rodzina z 5 dzieci po pożarze

Dnia 20 listopada 2019 roku po 6 rano obudziły nas dziwne odgłosy. Przez zwarcie sprzętu elektronicznego nasz dom stanął w ogniu. Na szczęście udało nam się bezpiecznie wyprowadzić całą rodzinę. Niestety spłonęła duża część naszego dobytku, a cały dom nadaje się do gruntowego remontu. Więcej na https://zrzutka.pl/ggkuuz

 

 

Tomek Nowak

31 października Tomek miał wypadek samochodowy. To prawdopodobnie wina niewykrytej wcześniej cukrzycy, przez którą  stracił przytomność za kierownicą i uderzył w drzewo. Kiedy dotarliśmy do szpitala zastaliśmy Tomka nieprzytomnego, w plątaninie rurek i kabli, przy dźwięku aparatury, która utrzymywała go przy życiu. Widok ukochanej osoby w takim stanie łamał i wciąż łamie serce… Lista obrażeń, jakich doznał Tomek jest długa: złamany kręgosłup, stłuczenie płuc, złamania twarzoczaszki, połamane kręgi, obrzęk rdzenia. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Jedyną szansą na sprawność jest długa i kosztowna rehabilitacja. Więcej na https://www.siepomaga.pl/rambo