Zmiana formuły V Kurtyny

Kochani Finaliści V Kurtyny. Drodzy Widzowie. Kochani Przyjaciele Kurtyny. Prosimy Was o lekturę tego komunikatu.

Kapituła Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna, po modlitwie i wielu rozmowach (szczególnie tych prowadzonych z Finalistami) oraz śledząc oficjalne informacje rządowe o epidemii i nakładane ograniczenia – podjęła trudną decyzję o modyfikacji formuły tegorocznej Kurtyny.
Uznaliśmy, że nagranie spektakli finałowych w części przypadków stało się wręcz niemożliwe, a dla wszystkich nas byłoby niebezpieczne i na granicy wprowadzonych ograniczeń.
Tym samym przenosimy tegorocznych Finalistów automatycznie do finału VI Kurtyny – Kurtyny 2021.
V Kurtyna – Kurtyna 2020 przyjmuje zaś formułę Kurtyny 5-lecia i w całości będzie wydarzeniem on-line!
Ocenie Jury Kurtyny 2020 poddane zostaną zwycięskie spektakle ostatnich czterech edycji Przeglądu Kurtyna oraz spektakle, które w tych latach sięgnęły po Kurtynę Publiczności – i które mamy zarejestrowane w formie nagrań video.
Pełną listę tak wybranych Finalistów zmodyfikowanej V Kurtyny, które będą on-line walczyły o Złotą Kurtynę 5-lecia z przypisaną do niej nagrodą w wysokości 5.000 PLN ufundowaną przez Prezydenta Gdyni Pana Wojciecha Szczurka – opublikujemy w pierwszych dniach listopada.
Wierzymy, że ze zrozumieniem przyjmiecie naszą decyzję, która choć trudna, w naszej ocenie była jedyną słuszną i gwarantującą maksimum bezpieczeństwa.
Zatem już dziś zapraszamy Was Wszystkich do śledzenia przebiegu V Kurtyny – Kurtyny 5-lecia – Kurtyny on-line w dniach 22-28 listopada br. na https://www.youtube.com/channel/UC2NjYa6svxHMhwMRuLA00bw
I mamy nadzieję, że w przyszłym roku na VI Kurtynie spotkamy się z tegorocznymi Finalistami i ich spektaklami, wstępnie przygotowanymi na ten rok, z Wami nasi Drodzy Widzowie i Przyjaciele Kurtyny – w wersji „na żywo” w Gdyni na Małym Kacku – czyli w naturalnym środowisku Kurtyny.
Jarosław Szydłak
w imieniu Kapituły Przeglądu oraz Całej Ekipy Kurtyny