Pierwszy Dzień Konkursowy!

Poniedziałek? Tragedia!

Pierwszy dzień konkursowy za nami. Poniedziałek można by napisać że była to jedna wielka tragedia, jednak nie chodzi o poziom występów, co to to nie, ale po kolei.

Pierwszy spektakl w wykonaniu grupy Kaprys, to znana wszystkim powieść pt. „Don Kichot” autorstwa Miguela de Cervantes. Młodzi aktorzy przenieśli na scenę historię błędnego rycerza, w sposób świeży, zabawny i śpiewający.
Świetna gra aktorska młodych pasjonatów sztuki i dobry śpiew z gitarową nutą, genialnie wprowadziły nas w festiwalowy klimat.

Zdjęcia Janusz Kacprzycki
https://photos.app.goo.gl/4i6GKD9FYDqixybJ7

Zdjęcia Piotr Kwiatkowski
https://photos.google.com/share/AF1QipNPbefLH9j9X-YDvg33GT3O2JJ9B7dPZLk4Q_4wHzViyiZixOhzQ3slNSWwR0-isg?key=OF9ZSEc5aVZqWE5INVdwajBWbzFvQlFEQXpxVHdB

Drugi Spektakl to tragedia antyczna, w iście nowoczesnym klimacie w wykonaniu grupy z Gdyni „W kaczych butach”. Połączenie klasyki czyli chóru, bogów i Olimpu z nowoczesnymi, bezpardonowymi dialogami, to absolutna mieszanka emocji. Aktorzy w humorystyczny i odważny sposób przedstawicieli ludzki dramat, jakim jest porzucenie, samotność. Ten słodko-gorzki występ uświadomił że życie nie jest jednolite i ma różne swoje odcienie. Śpiewająca końcówka o tym, że każdy z nas ma jakąś tragedię, skłonił widownię do refleksji nad starzeniem się, upływem czasu i akceptacją siebie.

Zdjęcia Janusz Kacprzycki
https://photos.app.goo.gl/C5LTVGW4Lmh3vxFF8

Zdjęcia Piotr Kwiatkowski
https://photos.app.goo.gl/kdG8XuuoGcJGBjft7

Trzeci spektakl to znana wszystkim tragedia szekspirowska w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej z Gdańska. „Sen Makbeta” przeniósł nas w rzeczywistość która nie była określona. Widz miotał się miedzy jawą a snem głównego bohatera. Cały spektakl był w anturażu pięknych wizualizacji i gry świateł.

Zdjęcia Janusz Kacprzycki
https://photos.app.goo.gl/k7BWFX5XcjNzaf427

Zdjęcia Piotr Kwiatkowski
https://photos.app.goo.gl/bFxsTnmHwiUGs51Z9

Tragedia, że poniedziałek minął tak szybko, ale dziś już wtorek i kolejny dzień festiwalowy. Odliczamy godziny!