Dzień 6 – Kurtyna 2021

Kurtyna żegna swoich widzów i miłośników Nowej Kultury, dwoma niezwykłymi spektaklami: „Przycisk” w  wykonaniu Reduty Śląskiej, z Chorzowa oraz musicalem  „Miłość zmartwychwstała” w wykonaniu Grupy Teatralnej Dzikie Koty, z Kłodzka.

Teatr Reduta Śląska „Przycisk” Spektakl podejmuje  temat starości.
Twórcy oddają głos różnorakim jej obliczom – bywa przecież, zarówno piękną jesienią, jak i nieznośną, pełną cierpienia i bólu zimą. Komu tak naprawdę potrzebny jest Przycisk? 
Spektakl porusza odważnie bardzo trudny i omijany temat starości i odchodzenia. Jest pretekstem do zatrzymania się na chwilę w trudnym, bardzo szybkim i powierzchownym tempie życia. Zmusza do zastanowienia się nad rolą i poszanowaniem osób starszych w  rodzinach i  w naszym życiu. W spektaklu wykorzystano elementy gwary śląskiej.
Zdjęcia Janusz Kacprzycki
Zdjęcia Piotr Kwiatkowski

Grupa Teatralna Dzikie Koty ” Miłość zmartwychwstała” to opowieść o niezwykłej kobiecie, bł. Julii Rodzińskiej, wileńskiej dominikance zaliczonej do grona 108 Męczenników II wojny Światowej. Siostra Julia uczy jak nie tracić nadziei. Jak kochać, gdy inni nienawidzą. Jak być człowiekiem w nieludzkich czasach. Spektakl ma formę musicalu. Autorką libretta i reżyserem jest siostra Benedykta Karolina Baumann, dominikanka, a muzyki – Przemysław Piechocki.
Zdjęcia Janusz Kacprzycki
Zdjęcia Piotr Kwiatkowski