Gala Finałowa – Kurtyna 2021

Finał VI Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna poprowadzili Agnieszka Suryn i Wojciech Mikuć, zaś nagrody wręczyli Katarzyna Gruszecka Spychała  v-ce prezydent Gdyni, Katarzyna Bierecka przedstawiciel jury, ks. proboszcz Zenon Pipka – gospodarz Przeglądu. Kurtyny na BIS przedstawili Anna Halasz przewodnicząca jury oraz Marek Woźniak przedstawiciel jury.

LISTA ZWYCIĘZCÓW KURTYNY 2021

ZŁOTA KURTYNA wysokości 5000 zł – ufundowana przez państwa Alicję i JAROSŁAWA Biereckich przyznana za poruszające i różnorodne kreacje aktorskie, za znakomitą reżyserię i wielowarstwową puentę dla teatru REDUTA ŚLĄSKA w spektaklu PRZYCISK

SREBRNA KURTYNA – w wysokości 2500 zł za bezpretensjonalność, dowcip językowy i lekkość sceniczną dla TEATRU EPHATA za spektakl LAW STORY

BRĄZOWA KURTYNA – za wykreowanie na scenie onirycznego świata i przejmującej atmosfery dla MAŁEJ AKADEMII TEATRALNEJ w spektaklu „CICHA NOC”

KURTYNA SPECJALNA – ufundowana przez pana prezydenta Wojciecha Szczurka za muzykę do spektaklu „MIŁOŚĆ ZMARTWYCHWSTAŁA” dla teatru DZIKIE KOTY

KURTYNA DLA NAJLEPSZEJ AKTORKI – za najbardziej przejmujące zagranie roli kobiecej dla aktorek teatru Czarne Owieczki w spektaklu „Okruch szczęścia”

KURTYNA DLA NAJLEPSZEGO AKTORA – w wysokości 1500zł ufundowana Jolantę i Piotra Komarnickich dla Antoniego Borsuka za rolę poety w spektaklu „Cicha noc”

KURTYNA MEDIALNA – Grupa Teatralna Dzikie Koty za musical „Miłość zmartwychwstała”

KURTYNA PUBLICZNOŚCI – Teatralna Szóstka za spektakl „Tam gdzie spadają anioły” Rumia

Nagroda ufundowana przez anonimowego darczyńcę w wysokości 700 złotych WYRÓŻNIENIE za subtelną kreację intymności i bliskości dla Teatru Krzesiwo w spektaklu „Krokodyl”

Nagroda ufundowana przez anonimowego darczyńcę w wysokości 700 złotych WYRÓŻNIENIE za minimalizm i sugestywność oraz ruch sceniczny dla Młodzieżowej Akademii Teatralnej w spektaklu „Perła”

WYRÓŻNIENIA – KURTYNY NA BIS – otrzymali:

Grupa Teatralna Vector „Bądź gotów” Kaliska:
– za entuzjazm i autentyczność oraz wierność prawdom ewangelicznym.

Grupa Teatralna Impuls „Śpiąca Królewna” Kaliska:
– za dynamikę i odwagę sceniczną.

Młodzieżowa Akademia Teatralna „Perła” Gdańsk:
– za sugestywny obraz dojrzewania człowieka we współczesnym świecie.

Teatr Krzesiwo „Krokodyl” Warszawa:
– za kreacje aktorskie i wiarygodność sceniczną.

Ephata ” Law story” Gdańsk:
– za kreatywność oraz staranność scenograficzną i kostiumową.

Mała Akademia Teatralna „Cicha noc” Pruszcz Gdański:
– za przekonującą i emocjonującą kreację rzeczywistości scenicznej.

Grupa Teatralna Czarne Owieczki „Okruch szczęścia” Pniewite:
– za kreatywną syntetyczność formy i poszukiwanie prawdziwego ja.

Teatralna Szóstka „Tam gdzie spadają anioły” Rumia:
– za choreografię i artystyczny obraz przypominający anioła stróża.

Reduta Śląska „Przycisk” Chorzów:
– za umiejętność zadawania poruszających pytań i międzypokoleniową współpracę na scenie.

Grupa Teatralna Dzikie Koty ” Miłość zmartwychwstała” Kłodzko:
– za rozmach i kreatywność sceniczną.


Zdjęcia Piotr Kwiatkowski
Zdjęcia Janusz Kacprzycki

W drugiej części uroczystej Gali, Finaliści Kurtyny i przybyli  widzowie, uczestniczyli w koncercie Zespołu Siewcy Lednicywłączając się aktywnie tańcem i śpiewem we wspólne, radosne świętowanie zakończenia VI Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna. Wrażeniami z całego tygodnia, można było podzielić się w Cafe Wieża, przy kawie, herbacie i ciastach, tak licznie przygotowanych przez mieszkańców parafii i oazowiczów całego Trójmiasta. Cieszyło zainteresowanie wyrobami sióstr Karmelitanek, zakupem Cegiełek na rzecz budowy Katolickiego Centrum Kultury i Domu Rekolekcyjnego w postaci kawy, herbaty oraz książek Anny Halasz „Obecność”, można było również nabyć adwentowe akcesoria i świąteczne upominki w Anielska Księgarnia i błogosławieństwa, a także wspomóc rodzinę w potrzebie, kupując ręcznie wykonane, świąteczne krasnale.


Zdjęcia Piotr Kwiatkowski
Zdjęcia Janusz Kacprzycki