Piąty (OSTATNI) dzień konkursowy!

To już jest koniec…

„To już jest koniec , nie ma już nic….” Jesteśmy wolni? Nie do końca, zanim wszyscy odeśpimy, czeka nas jeszcze uroczysta, finałowa gala.
Zanim jednak uroczyste wręczenie nagród, podsumujmy jeszcze ostatni dzień zmagań finalistów VIII KURTYNY

Pierwszy piątkowy spektakl rozpoczęła gr Reduta Śląska. Występ „Igraszki z Diabłem” to teatralna podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy, przedstawiona w sposób niezwykle intrygujący i przemyślany. To był nie tylko spektakl obnażający ludzką słabość wobec pokus, ale również głęboka refleksja nad moralnością i ceną, jaką płacimy za nasze decyzje. To spektakl, który skłania do refleksji nad własnymi wyborami życiowymi, jednocześnie dostarczając niezapomnianych chwil i teatralnej magii.
Brawa dla Reduty Śląskiej, za poczucie humoru no i całą scenografię mieszczącą się na jednym wozie.

Janusz Kacprzycki
https://photos.app.goo.gl/pyqNpQgJyAHXXgRZA

Piotr Kwiatkowski
https://photos.app.goo.gl/A4unwExy3jtAHz4s8

Drugim spektaklem piątkowego wieczoru był występ Teatru Smile pt „21 elementów”. Czasem gest, ruch spojrzenie wyrażają więcej niż tysiąc słów i tak było w przypadku występu tej grupy. Niemy występ aktorów, którzy za pomocą tańca poruszyli tak trudne tematy jak odosobnienie, wykluczenie, inność, wprowadził widownię w głęboki stan zadumy i refleksji. Było to ciekawe, wyważone , wyróżniające się. Wielkie gratulacje!

Janusz Kacprzycki
https://photos.app.goo.gl/9rnBFniDQqZo7wLc8

Piotr Kwiatkowski
https://photos.app.goo.gl/hJyLrAuCXNPwAQCF8

Ostatni spektakl w wykonaniu grupy Dzikie Koty pt ” Tego nie robi się kotu” to zarys osobowości i życiorysu Wisławy Szymborskiej. Młodzi aktorzy nie tylko ukazali drogę jaką przeszła znana poetka, ale podjęli się także próby znalezienia odpowiedzi na pytanie czy współcześnie poeci, poetki mają jeszcze rację bytu?
Młodym aktorom dziękujemy za dobrą energię i miłe zakończenie ostatniego dnia konkursowego.

Janusz Kacprzycki
https://photos.app.goo.gl/Auro63HFwp6KdRP16

Piotr Kwiatkowski
https://photos.app.goo.gl/BrrgQcthR8h4gHBKA

Moi mili, dziękujemy za 5 dni zmagań, za emocje i niezapomniany czas.
Za tymczasem zadzieram kiece i lęce. Gala finałowa już za niespełna 5 godzin

Do zobaczenia !